Петр Иванович Разумовский † 1771

Straipsnis iš Rodovid LT.

Asmuo:670853
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Giminė Разумовские
Lytis Vyras
Pilnas vardas gimus Петр Иванович Разумовский
Tėvai

Іван Іванович Розумовський [Розумовські]

Įvykiai

karinė tarnyba: армейский полковник с 1750 года

karinė tarnyba: полковник Нежинского полку(1759-1771)-военно-административная единица Гетманщины

santuoka: Пелагея Семеновна Сулима (Разумовская) [Сулимы] † 29 birželio 1792

1771 mirtis:

Pastabos

У 1768 році почалася російсько-турецька війна. В районі Причорномор´я діяли дві армії: перша, основна, кількістю 80 тис. чоловік під командуванням князя А.Голіцина і друга, допоміжна, (40 тис. чоловік), на чолі якої стояв граф П.Румянцев.

У складі першої було 3 тис. козаків Переяславського, Прилуцького і Київського полків; у другій - 6 тис. козаків Чернігівського і Ніжинського полків під орудою полковників Петра Милорадовича, Петра Розумовського і бунчукового товариша Олександра Безбородька.

Перша армія повинна була наступати на Хотин і взяти фортецю. Ця операція намічалася на квітень. Військо другої - на ріку Буг і там прикривати тил і комунікації Голіцина.

У березні в Ніжині Румянцев провів нараду з офіцерами свого штабу і київським генерал-губернатором Ф.Воєйковим про плани

майбутньої кампанії. А в квітні армія, зосереджена в Кременчуку, виступила на південь.

Розумовський Петро Іванович (7-1771) зробив військову кар´єру, дякуючи родинним зв´язкам з фаворитом імператриці Єлизавети. Виховувався в Петербурзькому кадетському корпусі, після якого деякий час перебував на військовій службі.

У 1751 р. іменним указом імператриці одержав звання полковника і був зарахований на службу при Олексієві Розумовському. У 1753 р. за поданням гетьмана Розумовського призначений ніжинським полковником. Через рік одружився на дочці Переяславського полковника Сулими - Пелагеії.

Під час російсько-турецької війни 1768 року брав участь разом з полком у поході по Бесарабії. В 1771 р. помер і був похований у Ніжині в Хрестовоздвиженській церкві (на Магерках).

Отже рухаємось у передмістя Ніжина, яке називається Магерки. Тут розташована ще одна міська святиня – Воздвиженська церква. Це знову тетраконховий храм із прибудованою дзвіницею та довгим залом. Збудували храм у 1775 році. Будівництво було пов’язане із Петром Розумовським – родичем видатних братів Олексія та Кирила Розумовських. Він із 1753 року був ніжинським полковником, а у 1754 році одружився із дочкою переяславського полковника Пелагією Сулимою.

Петро Розумовський помер у 1771 році. Його поховали у дерев’яній Воздвиженській церкві. Але Пелагея профінансувала будівництво великого мурованого храму, який звели над могилою ніжинського полковника. Дерев’яну церкву звичайно розібрали.

После Кочубея полковничий уряд два года оставался незамещенным, вероятно по молодости предназначенного на это место кандидата, которым был двоюродный племянник Разумовских Петр Разумовский. О последнем мы знаем, что он воспитывался в Петербурге, в кадетском корпуси; а за тем должно быть, служил в военной служби, потому что в 1751г., именным указом был пожалован армейским полковником, с назначением состоять при Алексии Разумовском. Через два года после этого, в начале 1751г. Разумовский был назначен нижинским полковником. Через год после назначения, новый полковник женился на одной из дочерей Переяславского полковника Сулимы, Пелагеи. На полковничестви Разумовский пробыл до смерти, в 1771г. Умер он в Нижини и похоронен как говорит брат его жены, в Петропавловской церкви. Детей у Петра Разумовского не было.


Nuo senelių iki vaikaičių

Seneliai
Seneliai
Tėvai
Tėvai
 
== 3 ==
Пелагея Семеновна Сулима (Разумовская)
varna (kasta): дочь бунчукового товарища
santuoka: Петр Иванович Разумовский
mirtis: 29 birželio 1792, Нежин, Нежинский полк, Гетманщина
Петр Иванович Разумовский
karinė tarnyba: армейский полковник с 1750 года
karinė tarnyba: полковник Нежинского полку(1759-1771)-военно-административная единица Гетманщины
santuoka: Пелагея Семеновна Сулима (Разумовская)
mirtis: 1771
== 3 ==

Asmeniniai įrankiai